شمع خودرو

آیا لوازم یدکی خودرو مثل شمع خودرو را می توان به صورت آنلاین تهیه کرد؟

لوازم یدکی خودرو و انواع آن مثل شمع خودرو، قطعات بدنه خودرو اصل و فروش آنلاین لوازم یدکی خودرو به خاطر دسترسی آسان مردم به اینترنت فراهم آمده است و افرادی که به این لوازم نیاز دارند به راحتی می توانند از طریق فروشگاه هایی که اقدام به عرضه انواع لوازم یدکی خودرو می کنند آن ها را خریداری نمایند.

درواقع زمانی که شما از فروشگاه های اینترنتی خرید لوازم یدکی را انجام می دهید از بسیاری از مزیت های آن ها مثل کیفیت بالا و نازل بودن قیمت این محصولات بهره مند خواهید شد.

زمانی که از فروشگاه های اینترنتی لوازم یدکی خرید می کنم، می توانم اطلاعات مختلفی را در خصوص شمع خودرو یا سایر قسمت های آن کسب کنم؟

بله چراکه بسیاری از سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند به شما در خصوص قسمت های مختلف خودرو و علایم خرابی آن ها مثل شمع خودرو اطلاعات جامع و کاملی داده و تا حد ممکن شما را راهنمایی کنند. هم چنین با امکاناتی که این سایت ها فراهم کرده اند فروش شمع خودروو لوازم یدکی خودرو با قیمت عالی را انجام خواهند داد.

هنگام خرید شمع خودرو به چه نکاتی باید توجه داشته باشم؟

شمع خودرو یکی از قسمت هایی است که سالم بودن موتور، مصرف سوخت خودرو و بسیاری از اجزای دیگر خودرو به آن مربوط هستند در نتیجه زمانی که اقدام به خرید این بخش از خودرو از طریق سایت های اینترنتی فروش شمع خودرو و لوازم یدکی می کنید بهتر است مشاوره های لازم را در خصوص بهترین شمع خودرو دریافت نمایید.

اما چنانچه خودتان قصد خریداری شمع خودرورا دارید اولین نکته ایی که باید به آن دقت کنید نوع خودرویی است که از آن استفاده می کنید اینکه دوگانه سوز است یا خیر، مدل آن چیست و موتور آن چقدر قدرت دارد.

چند دسته شمع خودرو وجود دارد؟ آیا شمع خودرو را فقط در یک مدل می توانم خریداری کنم یا دسته بندی های مختلفی از آن وجود دارد؟

برای شمع دسته بندی های مختلفی انجام شده است که یکی از آن ها دسته بندی انواع شمع خودرو بر اساس گرم و سرد بودن آن ها می باشد. شمع های گرم مناسب خودروهایی می باشند که دور موتور کمی دارند و دمای آن ها نیز پایین تر است. شمع های سرد نیز برای موتورهایی که دمای آن ها در اثر دور زیاد موتور زود بالا می رود مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته بندی دیگری که برای انواع شمع خودرو وجود دارد آن ها را به انواع شمع هاینیکلی، شمع های‌پلاتینیومی، شمع های‌ایریدیومی، شمع های‌چندالکترودی، شمع هایمقاومتی تقسیم بندی می کند.

شمع های مختلفی که در بالا معرفی شدند چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

شمع های نیکلی یکی از انواع شمع هایی هستند که هنگام استفاده از آن ها شاهد مصرف سوخت بیشتری توسط خودرو خود خواهید بود و دارای طول عمر کم تری نیز می باشند.

شمع‌هایپلاتینیومی نیز انواعی از شمع ها هستند که به خاطر جنس الکترودهایی که در آن ها به کار رفته است دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی می باشندو از مقاومت خوبی در برابر گرما نیز برخوردار هستند.

شمع‌هایایریدیومی نیز به خاطر جنس الکترودی که در آن استفاده شده است دارای طول عمر زیادی می باشند.

مواردی که مطرح شد از جمله تفاوت شمع ها با یکدیگر می باشد.

شماره تماس:  مهندس محمدی 09350797908

از کجا باید تشخیص بدهم که شمع خودرو نیاز به تعویض دارد؟

علایم و علت خرابی شمع چه مواردی هستند؟

 • زمانی که می خواهید خودرو خود را روشن کنید اما استارت آن به درستی کار نمی کند و روشن شدن خودرو به سختی انجام می گیرد. این حالت بیشتر در روزهای سرد زمستان و در صبح زود ممکن است اتفاق بیافتد.
 • از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد زمانی است که خودرو روشن می باشد و شما صداهای بلند و گوش خراشی را از آن می شنوید.
 • در کابین راننده نیز چراغی وجود دارد که در هنگام خرابی شمع خودرو روشن می شود و به راننده هشدار می دهد که مشکلی در قسمت موتور وجود دارد.
 • گاها ممکن است شما پای خود را برروی پدال گاز بیش از حد معمول فشار دهید ولی بازهم خودرو شتاب لازم را نداشته باشد.

در صورت مشاهده هریک از موارد بالا چه هنگامی باید تعویض شمع خودرو را انجام بدهم؟

در صورت مشاهده هریک از علامت های بالا بهتر است در کوتاه ترین زمان ممکن کار تعویض شمع را انجام دهید در غیر اینصورت باید منتظر مشکلات جدیدتر و جدی تری در خودروی خود باشید.

 

چرا تعویض این قسمت مهم است؟

شمع خودرو یکی از قسمت های مهمی می باشد که بدون وجود آن نمی توان اقدام به روشن کردن خودرو کرد. کاری که این قسمت انجام می دهد تبدیل ولتاژ به جرقه می باشد که انرژی لازم برای روشن شدن موتور فراهم آمده و خودرو روشن می شود. در صورتی که مشکلی در این قسمت وجود داشته باشد این کار به درستی انجام نمی گیرد در نتیجه نمی توانیم خودرو خود را روشن کنیم.

آیا برای تعویض شمع زمان معینی وجود دارد یا هر وقت علایم بالا را مشاهده کردم اقدام به تعویض آن نمایم؟ یا به عبارت بهتر، بهترین زمان تعویض شمعچه زمانی می باشد؟

بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند پیشنهاد می کنند به ازای هر ۵۰۰۰۰ کیلومترشمع های خودرو را تعویض نمایید اما برخی معتقدند که این کار باید به ازای هر ۹۵۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ کیلومترانجام شود. چنانچه به تعویض یا خرابی شمع بی توجه باشید زمانی که قصد تعویص آن ها را دارید ممکن است این کار به سختی انجام گیرد.

خرابی شمع خوردو به چه قسمت های دیگری ممکن است سرایت کند؟

هرگونه خرابی در این قسمت ممکن است باعث خرابی در قسمت های دیگری مثل کویل و یا سایر بخش های موتور شود. درنتیجه برای جلوگیری از هرگونه مشکلی در موتور خود بهتر است در اسرع وقت اقدام به تعویض شمع نمایید.

فروش لوازم یدکی خودرو

فروش وایر شمع و بوت وایر

در مکانیزم فروش لوازم یدکی خودرو به ویژه فروش وایر شمع و بوت وایر و بین قطعات خودرو، وایر شمع علیرغم جثه کوچک، نقشی در حد یک هرکول در سیستم برق رسانی ایفا می کند. وظیفه اصلی وایر شمع  انتقال برق حاصل از عملکرداحتراق به شمع های موتور خودرو است.

در مکانیزم فروش وایر شمع خودرو و فروشبوت وایر خودرو، وایرهای شمع شاخه ای از اجزای سیستم های اشتعال جرقه هستند که پالس های ولتاژ بالا را بین منبع ولتاژ ، توزیع کننده و شاخه های جرقه منتقل می کنند. کابل که وایر پیچ احتراق را به توزیع کننده وصل می کند ، معمولاً وایر کویل گفته می شود، در حالی که از وایر های جرقه جدا نیست. وایر های کابل و وایر پیچ نیز به صورت دسته جمعی به عنوان وایرهای با فشار بالا ، کابل های جرقه ای ، و با نام های مشابه دیگر شناخته می شوند. هر کابل از یک وایر منفرد تشکیل شده است که در یک ماده عایق محصور شده و در هر دو انتها دارای اتصالات و بوت های عایق بندی می باشد.به یاد داشته باشید که در فروش وایر شمع و بوت وایر اجرای درست مکانیزم تولید احتراق در سیستم های موتور خودرو شامل پارامترهای زیادی است که در مصرف بهینه سوخت و هم چنین بهتر شدن کارآیی موتور تاثیر به سزایی دارد. موتور خودرو توسط زیر سیستم های مکش هوا سپس ایجاد تراکم در هوای ورودی و تزریق سوخت به هوای متراکم  و در نهایت تولید جرقه لازم برای احتراق موتور تکمیل می شود.

همان طور که در حال مطالعه مکانیزم فروش وایر شمع و بوت وایر می باشید، باید بدانیدولتاژ باتری که تامین کننده برق خودرو است پایین بوده و در نتیجه سیستم، برای تامین برق ولتاژ بالا با استفاده از کوئل این جریان مهم را تولید می کنند. این جریان به شمع های خودرو منتقل شده و سپس با جرقه زدن شمع ها مکانیزم احتراق موتور فعال می گردد.

وایر شمع سیلیکونی پراید ساژم

آیا لوازم یدکی خودرو را می شناسید؟

آیا شما به عنوان صاحب خودرو فهرستی هر چند کوتاه ازلوازم یدکی خودرو خود را می شناسید؟ نگران نباشید، لوازم یدکی خودرو می تواند شامل:

 • انواع پیچ و مهره های فلزی و پلاستیکی
 • انواع خار
 • دیاق ها و بست ها
 • انواع فنر ها
 • طلق ها
 • فولی ها
 • واشر ها

لوازم یدکی خودرو با قیمت عالی را کجا بیابیم؟

تهیه لوازم یدکی خودرو با قیمت عالی و کیفیت مناسب در فروش وایر شمع و بوت وایر (یک کلام اورجیتال) یکی از دغدغه های صاحبان خودرو است. اینکه از کجا و با چه قیمتی لوازم یدکی خودرو خود را تهیه کنید مسئله ای حل شدنی است. هدف ما از ایجاد این فروشگاه مجازی، ارائه اطلاعات جامع و در عین حال خلاصه درباره لوازم یدکی خودرو که بر اساس نوع خودرو و نوع قطعه طبفه بندی شده و با کمی جستجو در وب سایت ما در سریع ترین زمان قادر به پیدا کردن بسته مورد نظر خود می باشید. ما با دسترسی به قطعات اورجینال و با کیفیت انواع خودرو و بهترین قیمت ها مجموعه ای از لوازم یدکی خودرو با قیمت عالیرا به صورت یک پارچه برای شما عزیزان فراهم کرده ایم. حتما به فروشگاه بیاید و مطمئن باشید دست خالی بر نمی گردید!. گاهی تشخیص اورجینال بودن یا نبودن یک قطعه حتی برای برخی افراد متخصص و حرفه یی مشکل است. پس فراهم کردن فروش وایر شمع و بوت وایررا به ما بسپارید.

فروش لوازم یدکی خودرو

شما!؟ بله شما اطلاعاتی ازبوت وایرلازم دارید؟

بوت وایر یکی از مهم ترین قطعات پازل مجموعه وایر شمع ماشین بوده است. وایر در حقیقت یک قطعه لاستیکی کوچک است که نقش آن هدایت جریان برق از کوئل به سر شمع های موتور است. در مکانیزم فروش وایر شمع و بوت وایراز آن جایی که مکانیزم عملکرد بوت وایر فاقد پیچیدگی های سایر قطعات است، اگر سلسله عملیات لازم برای جرقه زدن شمع ها به موقع انجام نشود، قطعا در عمکرد آن مشکلی وجود دارد. در این هنگام با بررسی بوت وایر در صورت لزوم اقدام به خرید از فروشگاه و تعیض آن نمایید.

 علائم خرابی وایر شمع و بوت وایر

قبل از اقدام به استفاده از فروش وایر شمع و بوت وایراطلاع از علائم و علت خرابی وایر شمع و بوت وایرالزامی است و هم چنیندر سیستم های جرقه زن جدید قطعه وایر شمع حذف و با کوئل جایگزین شده است. چنانچه خودرو خود را دوست دارید لازم است هر چند وقت نسبت به بازبینی وایر شمع و بوت وایر اقدام نمائید. در وایرهای معمولی وجود ترک خوردگی و پارگی مشخص بوده و در چنین حالتی قطعا به تعویض آن اقدام نمائید ( خرابی وایر موجب کاهش کارآیی خودرو می شود). اما در وایر های سیلیکونی جدید این عیوب را نمی توان مشاهده نمود. در زمانی که خودرو روشن است، با بررسی اطراف وایر جرقه های اضافی قابل رویت است که نشان از خرابی دارد.

اگر در فروش وایر شمع و بوت وایرو بر تعمیرات معمولی خودرو تسلط دارید، قطعا می دانید در صورت خرابی وایر ها همه آن ها را با هم تعویض کنید. از دیگر عیوب وایر شمع می توان به ذوب شدن الکترود ها یا خرابی سر چینی شمع ها، کاهش قدرت موتور، بالارفتن حرارت موتور، ریپ زدن موتور و برق دزدی از سیستم اشاره نمود.

زمان تعویض وایر شمع و بوت وایر

در صورتی که عیوب مشخص شده در بالا رخ نداد و وایرها ظاهری سالم داشتند، ولی بر اساس تجربه و توصیه سازندگان و تعمیر کاران خودرو (زمان تعویض وایر شمع و بوت وایر) تقریبا هر 20 تا 25 هزار کیلومتر اقدام به تعویض آن ها نمایید. با توجه به پیشرفت های سریع فناوری در همه حوزه ها خصوصا صنایع خودرو، اخیرا وایر های ابریشمی جایگزین وایر های قدیمی تر شده و دارای طول عمر بیشتری هستند.زمان تعویض وایر شمع و بوت وایربا کنترل شکستگی یا پارگی وایر شمع موعد تعویض آن فرا رسیده است. با مراجعه به وب سایت ما ، فروشگاه لوازم یدکی خودرو یدک من و مشاوره رایگان با همکاران پشتیبانی اقدام به تهیه بهترین قطعات نموده و با قطعه خراب تعویض کنید.

بوت وایر سمند،سورن و دنا EF7

چگونه به قطعات موتور خودرو اصل دست پیدا کنیم؟

گاهی افراد جامعه به خاطر مشغله های فکری از یاد میبرند که خودرو نیاز به بازدید دوره ای و تعویض قطعات موتور خودرو اصلخصوصادرفروش وایر شمع و بوت وایردارد. شوربختانه به علت وجود و نفوذ برخی افراد سودجو مدتی است قطعات بی کیفیت و با کارکرد ضعیف ولی  در بسته بندی های اصل و ثبت برند بر روی آن وارد بازار شده است. در حالی که کیفیت قطعات موتور خودرو اصل ارتباط مستقیم با کارکرد صحیح مکانیزم های ماشین و حفظ جان سرنشینان آن دارد، تشخیص قطعه بی کیفیت با اصل گاهی بسیار مشکل است.

 یکی از مواردی که فرآیند جستجو و خرید قطعات موتور خودرو اصل در فروش وایر شمع و بوت وایر درون وب سایت حاضر را تضمین کرده و با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ارائه داده است، همانا دسترسی به بازار و توزیع کنندگان ممتاز در کشور است. در عین حال با توجه به برخی پارامتر ها از جمله کیفیت و رنگ بسته بندی، بررسی فیزیکی و ظاهری قطعه توسط متخصصان فنی و اطلاعات ثبت شده بر روی آن، می تواند تا حد زیادی موجب اطمینان از خرید باشد.

فروش آنلاین لوازم یدکی در وب سایت ما

آیا تا به حال خرید آنلاین انجام داده اید؟ آیا قطعات خودور را می شناسید؟ پاسخ به این سوالات و دهها سوال دیگر در فرآیند قطعات موتور خودرو اصل و به صورت فروش آنلاین لوازم یدکی نمایان می شود.

فروشگاه لوازم یدکی خودرو یدک من که در زمینه فروش آنلاین لوازم یدکی فعال بوده و در برابر شما قرار دارد، عرضه کننده مجموعه کامل قطعات موتور خودرو بوده و با دسته بندی قطعات بر اساس نیاز شما و با سریع ترین سرویس های نرم افزاری کلیه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی را ارائه می دهد. شما برای یافتن قطعه مورد نظر خود کافی است با جستجو بر پایه نوع خودرو، قطعه و برند اطلاعات کاملی درباره قطعه مورد نظر را بدست آورید. سپس با بررسی دقیق و انتخاب آن و افزودن به سبد خرید ضمن مشاهده قیمت ها و استفاده از تخفیفات دوره ای فروش آنلاین لوازم یدکی در سریع ترین زمان محصول در محل درخواستی به شما تحویل داده شود. 

شمع خودرو

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید