فیلتر روغن سرکان مدل SF7793

مزایای فیلتر روغن خوب

فیلتر روغن عملکردی همچون کلیه یا همان دستگاه دیالیز دارد. هنگامی قطعات مختلف موتور در فعالیت با هم هستند این فعالیت موجب فرسایش آهن آلات به مرور زمان می شود. در این اتفاق ذراتی از آهن وارد روغن موتور می شوند. از این طریق ممکن است حرکت آن باعث مستهلک شدن بخش های مختلف شود.فیلتر روغن کلیه ذرات معلق، آلودگی ها و این نا خالی ها را از چرخه خارج می کند و باعث عملکرد درست موتور خودرو می شود. در صورت عدم وجود فیلتر روغن هر آنچه از ناخالصی که در روغن است باعث نابودی سیلندرها و پیستون ها می شوند که به دنبال آن موتور خودرو ناکارآمد می شود.

هنگامی که روغن موتور در تمام رگ های خودرو در جریان است هر چه ناخالصی و رسوباتی که در قطعات موتور است را تمیز کرده تا باعث ایجاد اختلال در عملکرد موتور نشوند. از این رو بعد از گذشت مدت زمانی قطعا روغن ناخالص می شود زیرا در تمام قطعات در جریان است و غلظت ناخالصی آن نباید از حدی فراتر رود. از این رو فیلتر هوا جایگاه ویژه ای پیدا می کند که به تمیزی و تصفیه روغن موتور کمک می کند و روغن تمیز را به سیستم ارائه می دهد.

پیامدهای عدم عوض کردن فیلتر روغن در زمان مناسب

 همانطور که گفته شد فیلتر روغن، جرم و ذرات موجود در روغن موتور را به خود می گیرد تا به قطعات آسیبی نرسد. به مرور زمان قسمت الیافی فیلتر جرم گرفته که اگر این میزان جرم از حد معینی بیشتر شود فیلترینگ به خوبی انجام نمی شود و روغن به سختی از آن عبور خواهد کرد. با این روند فشاری که به پمپ روغن وارد می شود ممکن است باعث سوختن آن شود. سوخت پمپ روغن و عدم کارآیی آن آسیب های موتور را به دنبال دارد. با این عملکرد که عدم کارکرد فیلتر روغن، مانع از رسیدن روغن به موتور می شود که این امر استهلاک موتور را افزایش می دهد. در مدت زمان کمی ضریب کمپرس موتور به دلیل خوردگی پیستون ها کاهش یافته و در نهایت باید با موتور خودرو خاحافظی کنید. در شرایط اضطراری سوپاپ اطمینانی طراحی شده تا در صورت بروز چنین مشکلی روغن را بدون فیلتر عبور دهد که اگر این بخش با مشکلی مواجه شود خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد نشست. بهتر است فیلتر روغن را در زمان معین عوض کنید تا از هزینه های استهلاک موتور و خودرو کم کنید. چکاپ فیلتر روغن را به صورت دوره ای جدی بگیرید.

فروش انواع فیلتر روغن

خرید فیلتر روغن خوب

برای خرید فیلتر روغن خوب و با کیفیت مجموعه نکات زیر را در نظر بگیرید تا شایسته ترین انتخاب را برای خودروی دلبندتان داشته باشید:

  • یک فیلتر روغن خوب به راحتی توانایی جداسازی ناخالصی ها را از روغن دارد. ریز ترین ذرات موجود در روغن از فیلتر های آن رد نخواهند شد و مقاومت بالایی در مقابل پارگی دارد. دقت داشته باشید برخی فیلتر های تقلبی از کاغذهای بی کیفیت استفاده می کنند که فیلتر نامرغوب به مرور زمان پاره شده و باعث عبور آلاینده ها می شود که به موتور صدمات جدی را وارد می کند.
  • محفظه فیلتر روغن فشار بالا را می تواند به راحتی تحمل کند، زیرا روغن با فشار زیادی از آن عبور می کند. اگر این مقاومت نباشد موجب آسیب و ایجاد شکاف در بدنه خودرو خواهد شد. این محفظه در مقابل فشار، زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.
  • فیلتر روغن باید آب بندی مناسبی شده باشد تا از مسیرهای مشخصی عبور کند. آب بندی بیرونی فیلتر مانع از نشتی های احتمالی روغن خواهد شد.
  • وچود سوپاپ اطمینان در یک فیلتر روغن خوب اهمیت ویژه ای دارد. این سوپاپ مسیر روغن از فیلتر مسدود شده را باز می کند تا فشار به فیلتر و موتور خودرو وارد نشود. حتما قبل از باز شدن سوپاپ اقدام به تعویض فیلتر نماید.

چه زمان باید فیلتر روغن را عوض کنیم؟

در نظر بگیرید برای خودرو خود روغن موتور 5000 کیلومتری استفاده نموده اید. برای بار دوم که این روغن را عوض می کنید بهتر است فیلتر روغن را نیز هم زمان عوض کنید. در صورتی که از روغن 20000 کیلومتری استفاده کرده اید در اولین تعویض روغن باید فیلتر روغن را نیز عوض نمایید.

دقت داشته باشید خرید فیلتر روغن را به موقع، توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام دهید. فیلتر روغن سیالی است که با تمام بخش های موتور ارتباط دارد در صورت خرابی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. زیرا هر خلل در عملکرد آن موجب بروز مشکلاتی در بخش های دیگر موتور می شود که هزینه های گزافی را به دنبال دارد. خرید فیلتر روغن خوب را می توانید با مناسب ترین قیمت در نمایندگی های فروش مجاز خودرو و یا تعمیرگاه های تخصصی فیلتر هوا انجام دهید که بهتر است در این زمینه قیمت ها را مقایسه نکنید و تنها به کیفیت خدمات فکر کنید.

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید