روغن موتور سوپر پیشتاز بهران 4 لیتری

انتخاب بهترین روغن موتور مرغوب و با کیفیت

چقدر به سلامت موتور خودروی خود اهمیت می دهید؟ آیا دیم دانید عمر موتور خودرو شما وابسته به روغن موتوری است که استفاده می کنید؟ روغن موتور همانند خون در رگ های یک خودرو در جریان است که گاه اهمیت روغن موتور با کیفیت ان در دیدگاه رانندگان کم است. در ادامه با فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو همراه باشید تا در مورد روغن موتور بیشتر بدانید.

همواره روغن موتور خودرو را چک نمایید، در صورت نیاز به تعویض اقدام نمایید و با ورود برندهای با کیفیت با توجه به نیاز خودرو بهترین ها را برای موتور خودرو انتخاب کنید تا قلبی همواره تپنده و پرتوان داشته باشد. کمپانی کاسترول در سال های دور GTX را روانه بازار کرد که طرفداران زیادی را نیز از آن خود کرد. بعد از آن روغن موتورهای مصنوعی و نیمه صنعتی و صنعتی پا در این عرصه گذاشتند و GTX2 و GTX3 ارائه شد. نمی توان دائم از یک روغن موتور استفاده کرد و کیفیت نمونه های جدید را نادیده گرفت. این روغن ها هر چند طرفداران بسیاری داشت اما باز هم روغن موتور های باکیفیتی ارائه شد که به زودی جای نمونه های قدیمی را پر کردند و خوش درخشیدند. دیری نگشت که SLX در در این اواخر GTX MAGNATEC ارائه شد که گستره وسیعی از روغن ها را تحت پوشش دارد.

وظیفه روغن موتور چیست؟

  • روغن موتور مانع از سایش سطوح فلزی و فرسایش آن ها در موتور از بازخورد اصطکاک می شود.
  • مانع گرم شدن سیکل احتراق می شود.
  • روغن موتور، قطعات جانبی احتراق و اسیدها را در حالت تعلیق نگه می دارد.
  • برای آنکه اکسیداسیون در دماهای بالا اتفاق بیفتد، روغن موتور تماس با اکسیژن را به حداقل می رساند.
  • همه فرایند ها را روغن تحت فشار و گرمای زیاد انجام می دهد.

CCMC/ACEA چیست؟

ACEA استانداردی است که پیشوند A برای موتورهای بنزینی، پیشوند B دیزلی سواری، پیشوند C دیزلی یا با فیلتر ذرات و E برای موتورهای دیزل سنگین است. این کد استاندارد همراه با گواهینامه هایی که سازندگان خودرو دریافت کرده اند روی قوطی های روغن موتور درج می شود که می توانید با توجه به نوع خودرو مناسب ترین را انتخاب کنید.

روغن موتور با کیفیت کاسپین

چه نوع روغن موتوری را بخریم؟

  • برای شناخت روغن موتور باکیفیت پیشنهاد می کنیم شماره آن را چک کنید. شماره ای مانند 5W40 را می خواهیم بررسی کنیم. روغن موتور ساده، با گرم شدن موتور بسیار روان می شوند که بهتر است از روغن هایی استفاده کنید که به سادگی روان یا زیاد روان نشود. از این رو  5W40 را در نظر بگیرید. شماره 5 که قبل از W قرار گرفته است به شما می گوید این روغن موتور، مانند یک روغن ساده درجه 5 عمل می کند (درجه ویسکوزیته – سرد) و عدد 40 خبر از عدم روان شدن زیاد روغن در زمان داغ شدن می دهد. اگر شماره W کمتر باشد در زمستان راحت تر می توانید خودروی خود را رون کنید.
  • از دیدگاه افراد مختلف، روغن موتور خوب می تواند از هر برند و ورژنی باشد. مدل هایی که هربار جای خود را با نمونه جدید و یا برند محبوب تر عوض می کنند و هر بار مزایا و کیفیت های بالاتر در نمونه های جدید ارائه می شود. این امر در همه زمینه ها صادق است از شوینده ها، محصولات خوراکی و حتی پوشاک. هر بار در قفسه های فروشگاهی انواع مختلف محصولات را مشاهده می کنید که جذابیت، کیفیت، طعم و قیمت جدید را ارائه نموده اند. در حالت کلی محبوبیت کاسترول جی تی ایکس به عنوان یک روغن موتور باکیفیت بالا است. اگر بالاترین کیفیت را از بین روغن موتورها می خواهید انتخاب کنید می توان به ترتیب به Duckhams QXR، کاسترول پراتکشن پلاس و GTX3 Lightec اشاره کرد. اگر خودرویی با مبدل های کاتالبستی دارید بهتر است از دو نمونه کاسترول پراتکشن پلاس و GTX3 Lightec استفاده نمایید.
  • کاسترول کیفیت روغن موتورهای خود را افزایش داده و رتبه S از آن کاسترول دیزل شده است. رتبه بندی های قدیمی CC، C، CEو CF منسوخ شده اند که درجه SH جای آن را گرفت هاست.

بهتر است برای خرید روغن موتور با کیفیت به سراغ نمایندگی های فروش مجاز و یا تعمیرگاه های تخصصی خودرو بروید تا بهترین نوع را با توجه به نوع موتور خودرو ارائه نمایند. موتور اتومبیل از جمله حیاتی ترین بخش هایی است که سلامت آن ضامن سلامت جان و سلامت خودرو است. از این رو مشاهده هرگونه اختلال و عملکرد بد در موتور را جدی بگیرید، روغن موتور را به موقع عوض کنید و هر چند ماه یکبار، موتور را چکاپ کامل نمایید.

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید