آبان.20

همه چیز درباره فیلتر هوا

فیلتر هوا سرکان مدل sf939

همه چیز در مورد فیلتر هوا

تا حالا در مورد کارکرد فیلتر هوا مطالعه کرده اید؟ یا شناختی در مورد ویژگی ها و انواع آن دارید؟ برخی رانندگان بدون شناخت با مراجعه به تعمیرگاه های خودرو، تقاضای فیلتر هوا را می دهند که در نهایت کار انجام می شود و تمام. با ….. همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید. وظیفه فیلتر هوا، فیلتر کردن هوایی است که به موتور وارد می شود. این فیلتر از ورود گرد و غبار، آلودگی، ذرات معلق به موتور جلوگیری می کند که علاوه بر این مهم، میزان هوای ورودی به داخل موتور را تحت  کنترل دارد.

برای سلامت پیشرانه خودرو به رسیدن اکسیژن لازم و سوخت است. فیلتر هوا با رساندن میزان اکسیژن لازم را به پیشرانه می رساند تا میزان سوخت مصرفی استاندارد باشد. نقش حیاتی فیلتر در این زمینه جلوگیری از اتلاف
+ انرژی و سوخت خودرو است. در ادامه به مباحث مهم تری در این رابطه خواهیم پرداخت.

فروش انواع فیلتر هوا

 

وظیفه فیلتر هوا چیست؟

همانطور که در قسمت قبل گفته شده، فیلتر هوا برای حفظ سلامت خودرو از جمله قطعات ضروری است. سلامت فیلتر هوا در سلامت موتور خودرو و چگونگی سوخت و ساز و سلامت محیط زیست نقش بسزایی دارد. با ورود کمتر ذرات معلق و گردو غبار و رسیدن اکسیژن به اندازه پیشرانه بهترین عملکرد را خواهد داشت که در نتیجه آن راننده از سلامت خودرو و سایر افراد از عدم ایجاد آلودگی آن راضی خواهد بود. شکل های فیلتر هوا متفاوت است این اشکال در کارآیی آن نقشی ندارند که بر اساس موتور خودرو های مختلف طراحی شده اند. زمانی که فیلتر کارآیی خود را از دست می دهد باید آن را با نمونه نو جایگزین کرد.

ویژگی های فیلتر هوای باکیفیت

  • در اولین مرحله فیلتر هوای باکیفیت به خفظ سلامت محیط زیست کمک می کند، زیرا با کنترل سوخت و ساز خودرو از اتلاف انرژی و آلودگی هوا جلوگیری می کند.
  • برخی گرد و غبارها که وارد موتور می شوند آسیب های جدی و هزینه بری را به خودرو وارد می کنند. که با یک فیلتر هوای خوب به راحتی می توان عمر خودرو طولانی کرد و عملکرد موتور را بهبود بخشید.
  • فیلتر هوا از ورود اکسیژن کم یا زیاد جلوگیری می کند و میزان مشخصی از هوا را با توجه به نیاز موتور وارد می کند. با ورود اکسیژن، سوخت نیز بهینه مصرف می شود و تا 30% کاهش می یابد.

چه موقع اقدام به تعویض فیلتر هوا کنیم؟

سلامت فیلتر هوا را میتوان با مشاهده و بررسی می توان تشخیص داد. رنگ تیره نشانه آلودگی و زمان تعویض است. همچنین می توانید با توجه به دستورات خودرو فیلتر هوا را زمانبندی شده عوض کرد. البته در نظر داشته باشید برای شرایط مختلف استانداردهای زمان تعویض نیز متفاوت است:

  1. در بهترین حالت زمانیکه روغن موتور را عوض می کنید بهتر است فیلتر را عوض کنید.
  2. دفترچه راهنمای خودرو استفاده از فیلتر را در شرایط معمولی و عدم آلودگی توصیه می کند که این مهم برای شهر های آلوده و یا سالم متفاوت است.
  3. در شهر های آلوده، مناطق که ریز گرد ها و گرد و غبار زیاد است همچنین مناطق شرجی عمر فیلتر هوا کمتر است و باید زودتر از شهر های کوچک اقدام به تعویض نمود.
  4. به طور میانگین با 5000 کیلومتر کارکرد خودرو باید اقدام به عوض کردن آن نمایید که در مناطق هوای پاک می توان این کارایی را به دو برابر تخمین زد.

هنگامی که خودرو شما هنگام استارت زدن، به خوبی روشن نمی شود، از کارکرد خودرو رضایت نداشته باشید، روشن شدن چراغ سرویس و روشن نشدن خودرو علائمی هستند که به شما هشدار می دهند باید فیلتر هوا را چک کنید و در صورت نیاز آن را عوض کنید.

خرید فیلتر هوا برای انواع خودرو

خرید فیلتر هوا با کیفیت و در زمان مناسب باعث نجات خودرو می شود. همانطور که اگر اکسیژن به فرد بیمار نرسد امکان خطر مرگ وجود دارد، وجود فیلتر هوا نیز حکم اکسیژن را برای حیات دارد. برای خرید فیلتر هوا دقت داشته باشید فیلتر مخصوص به موتور خودروی خود را استفاده نمایید و بهترین برند ها را انتخاب نمایید. قیمت خرید فیلتر هوا نسبت به خدماتی که ارائه می کند بسیار ارزان و به صرفه است و تعویض آن نیز برایتان هزینه بردار نخواهد بود. کار اشتباهی که برخی رانندگان می کنند تا از خرید فیلتر خود را راحت کنند و به اصطلاح خودشان کمتر هزینه کنند، شستن فیلتر هواست. دقت داشته باشید شستن فیلتر هوا نه تنها بر بهبود عملکرد آن اثری ندارد بلکه به دلیل وجود آلودگی ها موجب بروز حساسیت های پوستی و تنفسی خواهد شد. لذا یدک من بهترین فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو توصیه می کند برای آنکه سلامت خود، جامعه و خودرو را تضمین و تامین کنید بهتر است سلامت فیلتر هوا را جدی بگیرید.

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید