لنت ترمز پراید

لنت ترمز چیست؟

لنت ترمز را می توان بی شک یکی از مهمترین بخش های سیستم ترمز انواع وسیله نقلیه از جمله خودروهای سبک و سنگین دانست. لنت ترمزخودرو اگر با کیفیت مناسب تولید شده باشد، می تواند طول عمر بالایی داشته باشد و این موضوع باعث می شود تا نیاز به تعویض لنت های ترمز در مدت زمان بسیار کوتاهی نباشد. لنت ترمز وظیفه دارد اصطکاک مورد نیاز برای کاهش سرعت وسیله نقلیه را با دیسک یا کاسه ترمز را ایجاد نماید.

لنت ترمز باید به نحوی تولید شده باشد که توانایی تحمل حرارت های بسیار بالا را نیز داشته باشد. زیرا گاهی ممکن است بر اثر ترمز های ناگهانی در وسایل نقلیه، حرارت لنت ترمز به 300 الی 800 درجه سانتیگراد نیز برسد. این میزان حرارت می تواند در هنگامی به وجود بیاید که یک خودروی یک تنی با سرعت 130 کیلومتر در حال حرکت باشد و توان مورد نیاز برای توقف این وسیله نقلیه 150 کیلووات می باشد. دفع این توان به وسیله انرژی حرارتی انجام می شود. همین امر باعث می شود تا دماهای بسیار بالا نیز در لنت ترمزایجاد شود. بدین ترتیب لنت های تولید شده باید توانایی تحمل درجه حرارت های بسیار بالا را نیز داشته باشند.

لنت ترمز سمند

تماس بگیرید:

09350797908

معرفی لنت ترمز با مدل های مختلف

لنت ترمز دارای انواع مختلفی می باشد. همین امر باعث شده تا افرادی که قصد رانندگی هر گونه خودرو را داشته باشند، با هر کدام از این لنت ها آشنایی داشته باشند. لنت ها در کل به دو نوع کفشکی و دیسکی تقسیم بندی می شوند. لنت های کفشکی معمولا در سیستم های ترمز بسیار قدیمی مورد استفاده قرار می گرفت. خودروهای جدید معمولا مجهز به لنت دیسکی بوده و این موضوع باعث شده تا سیستم ترمز خودروهای جدید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد.

لقمه لنت ترمز 5 نوع مختلف داشته که بهتر است با هر 5 نوع آن آشنایی کامل داشته باشیم. آشنایی کامل باعث می شود تا بتوان در هنگام خرید لنت ترمز بهترین نمونه از آنها را پیدا کرد. لقمه لنت بدون آزبست ارگانیک یکی از کاربردی ترین نمونه از جنس های موجود در بازار می باشد. لقمه لنت سرامیکی از دیگر نمونه هایی است که می توان بر روی انواع خودرو از آنها استفاده کرد. لقمه لنت نیمه متالیک و کم متالیک از دیگر نمونه هایی بوده که شرکت های سازنده به بازار عرضه می کنند. زینتری پنجمین نمونه از لقمه لنت های موجود در بازار به شمار می رود.

حالت brake fade یا عدم عملکرد صحیح لنت در هنگام داغ شدن

یکی از مشکلاتی که سال های سال دارندگان انواع وسیله نقلیه را آزار داده، brake fade یا شیشه کردن لنت می باشد. معمولا این حالت زمانی رخ می دهد که جاده نا هموار باشد و نیاز به گرفتن ترمز های مکرر توسط راننده باشد. با ترمز گیری مکرر لنت ترمزداغ می شود. پس از داغ شدن رزین های مورد استفاده در آن تبخیر می شوند. این تبخیر باعث می شود لایه ای بین لنت ترمزو دیسک ایجاد می کنند. این لایه مانع از عملکرد صحیح سیستم ترمز می شود و باعث اختلال در کنترل خودرو می شود.

در سال های اخیر برخی از شرکت های تولید کننده لنت ترمزتوانسته اند فرمول جدیدی را کشف کرده و با افزودن مقادیری اسید بوریک به رزین توانسته اند تحمل گرما را که هنگام ترمز گیری مکرر در سراشیبی 350 الی 400 درجه سانتیگراد بوده، تحمل نماید. این موضوع باعث شده تا افرادی که در جاده های نا هموار رانندگی می کنند، بتوانند اطمینان خاطر بیشتری داشته و از ایمنی بیشتری برخودار شوند. زیرا هر گونه اختلال در سیستم ترمز به خصوص در جاده های نا هموار، می تواند باعث آسیب های جدی به جان و مال افراد شود. بدین ترتیب کیفیت لنت ترمزاز اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

لنت ترمز پژو

اهمیت سختی لنت ترمز و میزان آن

یکی از فاکتورهایی که در ساخت لنت ترمزدارای بسیار زیادی می باشد، سختی آن می باشد. مقدار سختی لنت ترمزباید بین 40 الی 80 راکول اس باشد. این میزان را معمولا در آزمایشگاه های مخصوص پس از تولید مورد بررسی قرار می دهند. کم یا زیاد بودن میزان سختی لنت ترمزمی تواند مشکلات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. این موضوع باعث شده تا شرکت های سازنده لنت بر روی میزان سختی آنها دقت بسیار زیادی را به خرج بدهند.

کم بودن سختی لنت ترمزیعنی پایین تر از 40 راکول اس باعث می شود تا لنت ها در مدت زمان بسیار کوتاهی خورده شوند. همچنین کم بودن سختی سبب می شود تا حرارت لنت ها با سرعت بیشتری افزایش یابد. این افزایش سرعت باعث از بین رفتن خاصیت لنت ها و عدم ترمز گیری می شود. زیاد بودن سختی لنت ترمزیعنی بیشتر از 80 راکول اس باعث می شود تا لنت ها سریع آیینه شوند. همچنین سختی زیاد لنت ها می تواند به دیسک و کاسه چرخ آسیب هایی را وارد کند. بدین ترتیب شرکت های سازنده باید با ابزار بسیار دقیق و پیشرفته میزان سختی لنت ها را اندازه گیری کرده و فقط لنت های با سختی مجاز را به بازار عرضه نمایند. این کار باعث می شود تا مصرف کننده بتواند بهره بیشتری را از این لنت ها ببرد. کیفیت لنت ها وابستگی بسیار زیادی به میزان سختی لنت ها دارد.

تماس بگیرید:

09350797908

فروش لنت ترمز

امروزه روش های بسیار مختلفی برای فروش لنت ترمزوجود داشته، یکی از مدرن ترین این روش ها فروش اینترنتی لنت ترمزمی باشد. معمولا شرکت های تولیدی برای اینکه بتوانند به راحتی با مشتریان خود در ارتباط بوده و بدون نیاز به مراجعه حضوری محصول خود را به دست مشتریان برسانند، فروش آنلاین را راه اندازی کرده اند. معمولا برخی از سایت ها انواع لوازم یدکی خودرواز جمله لنت ترمزرا با بهترین قیمت ممکن در سراسر کشور عرضه می کنند. عرضه اینترنتی لوازم یدکی خودرو از جمله لنت ترمزباعث می شود تا هم شرکت های تولیدی و هم خریداران لنت بتوانند راحت تر خرید و فروش خود را انجام بدهند. از این رو در سال های اخیر میزان استقبال از فروش اینترنتی لنت ترمز بسیار بیشتر شده است.

جهت خرید لنت ترمز کلیک کنید

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید