لوازم یدکی خودرو

بیش از سی هزار قطعه لوازم یدکی خودرو

هر یک از قطعات خودرو که بر اثر تمام شدن عمر مفید، تنش های حرارتی، ضربه ناشی از حادثه یا تصادف و یا عملکرد نامطلوب نیاز به تعویض داشته باشد؛ با لوازم یدکی خودرو نو جایگزین می شود. تعمیر خودرو در تعمیرگاه معمولاً با سفارش تعدادی لوازم یدکی خودرو همراه است، سهم هزینه ی خرید لوازم یدکی خودرو در تعمیرات نسبت به دستمزد، سهم بالایی است که این موضوع باعث شده تا مالکان خودرو با وسواس به دنبال کم ترین قیمت این لوازم بگردند.

البته نکته ی پر اهمیت دیگری که مورد توجه صاحبان خودرو است، کیفیت لوازم یدکی است؛ چرا که هیچ کس دوست ندارد به فاصله ی کوتاهی مجدداً به تعمیرگاه برگردد.

بزرگترین فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو

این که کجا بهترین لوازم یدکی خودرو را با کم ترین قیمت می فروشند، از مهم ترین دغدغه های خریداران است.

سود 135 میلیارد دلاری فروش لوازم یدکی خودرو در جهان

فرض کنید خودروی شما مشکلی پیدا کرده و  شما به تعمیرگاه مراجعه می کنید، معمولاً تعمیرکار به جز قطعات معیوبی که به جهت آنها شما به او مراجعه کرده اید؛ قطعات دیگری نیز به بهانه ی بالا بردن ضریب اطمینان کار خودرو به لیست خریدتان اضافه می کند، وقتی هم به فروشگاه لوازم یدکی خودرو مراجعه می کنید، فروشنده تعدادی به لیست اضافه می کند، این در حالی است که خودتان هم وسوسه می شوید ماشینتان را نو نوار کنید، که البته مورد اخیر به وضع نقدینگی شما ارتباط زیادی پیدا می کند.

در جهان، بازار فروش لوازم یدکی خودرو جزو بازارهای پر رونق است؛ البته این موضوع در ایران تحت تأثیر سیاست های اقتصادی، نوسان نرخ ارز و قدرت خرید مردم قرار می گیرد.

شرکت های فراملیتی چنان بر بازارهای جهانی سیطره یافته اند که در سال 1986، 200 شرکت بزرگ فراملیتی، یک سوم تولید جهان را در اختیار داشته اند؛ در این میان میزان تجارت صنعت فروش لوازم یدکی خودرو به دلیل وابستگی صنعت خودرو به صنایع فلزی، نساجی، شیمیایی، الکتریکی و … بالغ بر 135 میلیارد دلار در سال است.

فروش لوازم یدکی خودرو

فروشگاه لوازم یدکی خودرو اصل

بیش از 60 درصد لوازم یدکی موجود در بازار چینی است. وجود کالای تقلبی، فیک یا نامرغوب، جزء جدانشدنی بازار، از جمله بازار لوازم یدکی خودرو است.

تعمیر خودرو بدون برنامه ریزی پیش می آید و با توجه به هزینه سنگین خرید لوازم یدکی و تعمیرات و از آن مهم تر در بعضی مواقع، ارتباط کیفیت قطعات با امنیت جانی سرنشینان خودرو، دقت در خرید کالای اصل ضرورتی اجتناب ناپذیر است. بر همین اساس فروشگاه لوازم یدکی خودرو اصل چیزی است که خریداران به طور وسواس گونه ای در جستجوی آن برمی آیند.

در واقع فروشگاهی که وقتی پای منافع کلان در میان است، وجدان کاری کارکنانش قربانی آن منافع نمی شود؛ فروشگاه لوازم یدکی خودرو اصل است.

امروزه اجناس چینی با کیفیت بسیار پایین بازار لوازم یدکی خودرو را اشباع کرده است و تشخیص فروشگاه لوازم یدکی خودرو اصل از نوع تقلبی کار ساده ای نیست؛ و این امر مستلزم تحقیق و تجربه است.

جلوبندی خودرو

هر آنچه موجب راحتی و آسایش سرنشینان در هنگام حرکت خودرو شود؛ به نوعی به جلوبندی خودرو ارتباط پیدا می کند.

تمام تجهیزاتی که مربوط به سیستم فرمان و بخش جلویی تعلیق، فرمان و چرخ خودرو می شوند جلوبندی خودرو نامیده می شوند و تمام این قسمت ها با یکدیگر حرکت نرم و مطمئنی در جاده مستقیم، ناهمواری ها و در سر پیچ ها را فراهم می کنند. به این حالت اصطلاحاً خوش دستی یا هندلینگ خودرو گفته می شود.

هر چقدر جلوبندی خودرو مدرن تر و جدیدتر باشد پیچیده تر و گران تر است؛ در عوض رانندگی لذت بخش، ایمن و راحتی را فراهم می سازد.

استقرار خودرو و چسبندگی چرخ ها به جاده در سر پیچ ها، حفظ تعادل خودرو در تغییر مسیرهای ناگهانی، حفظ کنترل راننده در ترمزهای ناگهانی، همگی از وظایف مهم جلوبندی خودرو است.

مجموعه کامل جلوبندی پژو

 قطعات جلوبندی خودرو

اجزاء و قطعات جلوبندی خودرو:

  • فنرهای لول: در زمان رفتن چرخ بر روی ناهمواری، مانع وارد شدن ضربه به اتاق می شود.
  • سیبک‌ها: اتصالات گوی و کاسه ای که حرکت های جزئی را در جهات مختلف برای اجزای جلوبندی خودرو ممکن می سازد.
  • اکسل: اهرم بندی بین دو چرخ.
  • میل موجگیر ( میل تعادل ): میله ای که با ذخیره ی تنش های پیچشی در خود در سر پیچ ها موجب چسبندگی چرخ ها به جاده می شود.
  • سگ دست: محور چرخ نیز گفته می شود.
  • شغال دست: اهرم انتقال نیرو از سیستم فرمان به سگ دست.
  • کمک فنر: این وسیله عکس فنر عمل کرده و ارتعاشات و امواج فنر را در خود مستهلک می کند.
  • سیستم فرمان: شامل جعبه فرمان، میل فرمان بلند، ذوذنقه ی فرمان، میل فرمان های کوتاه.
  • دستگاه تعلیق: شامل طبق ها، کمک فنر و متعلقات.

نشانه های خرابی جلوبندی خودرو عبارت است از: کشیده شدن خودبخود چرخ ها به یک سمت، شنیده شدن صداهای نامتعارف در ناهمواری های جاده، گیجی خودرو، صدای سوت در سر پیچ ها و لرزش فرمان.

مجموعه کامل قطعات جلوبندی خودرو

به تعدادی از قطعات جلوبندی خودر که معمولاً در یک بسته عرضه می شوند و بسته به نوع خودرو شامل: یک جفت طبق، یک جفت سیبک، یک جفت سیبک تعادل، لاستیک های ضربه گیر می شود، مجموعه کامل قطعات جلوبندی خودرو اطلاق می شود.

علت اینکه قطعات جلوبندی خودرو در یک مجموعه ارائه می شود، آن است که این قطعات طول عمر مشابهی دارند و خرابی یک قطعه نشانه ی خرابی قطعات دیگر از این دست است؛ به علاوه چون این قطعات در هماهنگی با هم کار می کنند، نو شدن یک قطعه به تنهایی عیب جلوبندی را رفع نمی کند.

فروش مجموعه کامل قطعات جلوبندی خودرو

      همانگونه که گفته شد، قطعات جلوبندی خودرو در هماهنگی با هم کار می کنند و معمولاً به فاصله کوتاهی از هم مستهلک می شوند؛ از این رو تعمیرکاران مجرّب توصیه به تعویض مجموعه کامل قطعات جلوبندی خودرو می کنند.

فروشندگان لوازم یدکی نیز قطعات جلوبندی خودرو را در یک مجموعه تحت عنوان مجموعه کامل قطعات جلوبندی خودرو به مشتریان خود ارائه می کنند.

در واقع فروش مجموعه کامل قطعات جلوبندی خودرو بنا به تقاضای بازار است نه صرفاً یک ترفند برای فروش.

مجموعه کامل جلوبندی پراید

فروش آنلاین لوازم یدکی خودرو

با گسترش اینترنت و فراگیر شدن فروشگاه های آنلاین، فروش آنلاین لوازم یدکی خودرو توسعه یافته و ضمن فراهم کردن امکان مقایسه ی قیمت و بهره مندی از تنوع بازار، خرید را برای مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می کند.

در تحقیقی که در سال 97 صورت گرفته است؛ 25 درصد ایرانیان خرید آنلاین انجام می دهند، اگرچه در مقایسه با کشورهای پیشرفته رقم بالایی نیست ولی بر اساس همین گزارش این مقدار به سرعت رو به افزایش است.

در این بین فروش آنلاین لوازم یدکی خودرو نیز از قافله عقب نمانده و در کشور به جز برنامه های دیوار، شیپور، اینستاگرام و تلگرام، حدود 70 سایت اینترنتی فروشگاه لوازم یدکی خودرو کار فروش آنلاین لوازم یدکی خودرو را انجام می دهند.

لوازم یدکی خودرو

فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو

 فروشگاه آنلاین به یک جایگاه (سایت ) اینترنتی اطلاق می شود که مراجعه کننده، عنوان، تصویر، قیمت و در برخی موارد شرح مختصر اجناس موجود را مشاهده کرده و با مقایسه اجناس ارائه شده و مطالعه نظرات خریداران و کاربران بهترین تصمیم را جهت خرید اتخاذ می کنند (اصطلاحاً به سبد خرید اضافه می کنند) و به صورت آنلاین بهای آن را پرداخت می کنند.

فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو ممکن است به صورت تخصصی فروش آنلاین لوازم یدکی یک نوع خودرو را انجام دهد و یا به صورت کامل فروش لوازم یدکی انواعی از خودروها را پوشش دهد.

البته بهتر است خریداران، همان احتیاط هایی که در زمان خرید از فروشگاه های عادی انجام می دهند، برای خرید از فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو نیز صورت دهند.

قطعات جلوبندی و تعلیق